صفحه اصلی > صفحهات > درباره انجمن  > اخبار و اطلاعیه های انجمن  


  چاپ        ارسال به دوست

انجمن متخصصین پوست اعلام کرد:

با نهایت اندوه و تاسف درگذشت حضرت آیت الله هادی باریک بین

بدینوسیله با نهایت اندوه و تاسف درگذشت حضرت آیت الله هادی باریک بین، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان قزوین را به همکار عزیز، دکتر بهروز باریک بین تسلیت عرض مینماییم.

با آرزوی صبر وشکیبایی بازماندگان آن فقید معظم

انجمن متخصصین پوست ایران

بخشی از زندگینامه آیت الله باریک بین    

یت الله باریک بین در پنجم اسفند ۱۳۵۸ در انتخابات خبرگان قانون اساسی به نمایندگی مردم زنجان و قزوین انتخاب و در روند تدوین قانون اساسی قرار گرفت.
آیت الله باریک بین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقداماتی از جمله تشکیل کمیته انقلاب اسلامی، تأسیس دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگی حضرت امام(ره) در جهاد سازندگی منطقه، تشکیل بنیاد مستضعفان در شهر قزوین، تأسیس مدارس و خوابگاه‌ها برای دانشجویان را به انجام رساند.
وی در سال ۱۳۶۰ به عنوان معتمد امام خمینی(ره) به سمت امام جمعه قزوین منصوب شد. نقش آیت الله باریک بین در دوران ۸ ساله دفاع مقدس فراموش ناشدنی است. وی بلافاصله بعد از شروع جنگ از طریق سنگر نماز جمعه جوانان را برای عزیمت به جبهه بسیج می‌کرد و خود نیز پیوسته از رزمندگان در جبهه‌ها بازدید و به آنها روحیه می‌داد.
وی دو فرزند ذکور خود را نیز به جبهه فرستاده و مرتضی فرزند ارشد را در سال ۱۳۶۱ در عملیات بزرگ فتح المبین به عنوان شهـیدی از روحـانیت سرافـراز تقـدیم خدا و امـام شهـیدان کـرد.
یکی از اقدامات سـیاسی و اجتماعی مهـم آیت الله باریک بین که از دیر باز به دنبال تحقق آنان بود استان شدن قزوین بود که در تاریخ ۱۳۷۶/۴/۳ به عنوان استان مستقل برآورده شد.
آیت الله باریک بین در سال‌های ۶۱، ۶۹ و ۸۵ در دوره‌های اول، دوم و چهارم خبرگان رهبری، نماینده مردم زنجان و قزوین بود.

 


١٢:٣١ - شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٧٧    /    تعداد نمایش : ١٧٢٣ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر: