صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ایرنا

رئیس انجمن متخصصین پوست خبرداد؛

ورود شرکت های سودجو در آموزش خدمات پوست و زیبایی

تهران- ایرنا- رئیس انجمن متخصصین پوست ایران با گلایه از برگزاری دوره های آموزشی بدون مجوز توسط شرکت های متخلف و سودجو خواستار ضابطه مند شدن آموزش های آزاد رشته های مختلف پزشکی از جمله تخصص پوست و زیبایی در کشور شد.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمدعلی نیلفروش زاده در شانزدهمین کنگره سالانه انجمن متخصصین پوست ایران ،‌نسبت به فعالیت برخی شرکت های غیرمجاز در برگزاری دوره های آموزش پزشکی ابراز نگرانی کرد و گفت: درحالیکه وزارت بهداشت درگیر طرح تحول سلامت و مسائل مرتبط با آن است، برخی شرکت های سودجو شروع به مداخله در بحث زیبایی و خدمات پوست کرده اند.
وی ادامه داد: این شرکت های سودجو سعی دارند با برگزاری دوره های آموزشی بدون مجوز، خود را جایگزین دانشگاه ها و انجمن های علمی کنند و متاسفانه برخی نیز بدون اطلاع و توجه، از این شرکت ها حمایت می کنند.
نیلفروش زاده خطاب به رئیس سازمان نظام پزشکی کشور که در این کنگره حضور داشت، تاکید کرد که نظام پزشکی و وزارت بهداشت باید آموزش دهنده و آموزش گیرنده را تابع قانون بدانند و با تخلفات، برخورد جدی داشته باشند.
وی تصریح کرد: هر آموزشی که با جان و سلامت مردم سر و کار دارد باید مجوز وزارت بهداشت را داشته باشد درحالیکه اکنون اینگونه نیست و مسئولان قضایی کشور از جرائمی خبر می دهند که در قالب عمل های زیبایی غیرمجاز منجر به مرگ افراد شده است.
رئیس انجمن متخصصین پوست همچنین از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که از دیگر مهمانان ویژه این کنگره بود درخواست کرد که این شورا، ساماندهی آموزش های آزاد پزشکی را به صورت یک مطالبه جدی از وزارت بهداشت پیگیری کند.
نیلفروش زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌طی چندسال اخیر جامعه پزشکی کشور از جمله متخصصان پوست، دستاوردهای چشمگیری برای کشور به ارمغان آورده اند به طوریکه امروزه جزو کشورهای پیشرفته جهان به لحاظ علوم و دانش سلول های بنیادی هستیم.
رئیس شانزدهمین کنگره سالانه متخصصین پوست ایران افزود: محققان و متخصصان پوست در میان رشته های پزشکی، سرآمدند و علاوه بر تولیدات علمی قابل توجه به توفیقات خوبی همچون کسب جوایز جشنواره رازی دست یافته اند.
شانزدهمین کنگره سالانه متخصصین پوست ایران از 15 دی ماه در محل هتل المپیک تهران گشایش یافت و تا 17 دی ادامه دارد.
متخصصان ایرانی و خارجی حاضر در این دوره از کنگره به بحث و تبادل نظر درباره آخرین یافته های علمی در زمینه های بیماری های التهابی و نئوپلاستیک پوست، درماتوسرجری، کاسمتیک درماتولوژی، پوست و سلولهای بنیادی و کاربردهای نوین آن و همچنین آخرین دستاوردهای دارویی در زمینه جوان سازی پوست می پردازند.


٠٩:٤٦ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٢٣ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر: