صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تجلیل از پیشکسوتان و محققان جوان متخصص پوست کشور

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، 8 استاد پیشکسوت پوست ایران روز پنجشنبه در شانزدهمین کنگره سالانه انجمن متخصصین پوست و سه محقق جوان، لوح و سپاس خود را از دست دکتر محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور دریافت کردند.
در این مراسم از دکتر منوچهر سدیفی استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر احد رازی استاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر شهلا انشائیه استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر جواد گلچای استاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر محمود فرشچیان استاد دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر زهرا فاضل استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر رضا یعقوبی استاد دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دکتر مهین ولیخانی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تجلیل و قدردانی شد.
معرفی سه محقق برتر حوزه تخصصی پوست نیز از دیگر برنامه های کنگره بود که دکتر رضا رباتی، دکتر فاطمه مختاری و نیکو مظفری به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
به گفته نایب رئیس انجمن متخصصین پوست ایران، به دنبال فراخوان جشنواره محققان جوان انجمن، 45 طرح و مقاله به دبیرخانه ارسال شد که تمامی این آثار جهت بررسی به هیات داوران متشکل از متخصصانی از مصر، مجارستان، جمهوری دومینیکن و آمریکا ارسال شد.
دکتر فرهاد هنجنی افزود: هیات داوران مستقر در آمریکا، هشت طرح برگزیده را برای ارائه انتخاب و معرفی کرد که روز گذشته (15 دی ماه) این طرح ها در کنگره سالانه انجمن متخصصین پوست ایران ارائه شد و هیات داوران، سه نفر برتر را انتخاب و معرفی کردند.
وی خاطرنشان کرد: نفر اول این جشنواره، یک بورس 5 هزار دلاری برای سفر به آمریکا و گذراندن فرصت مطالعاتی کوتاه مدت در دانشگاه توماس جفرسون و موسسه تحقیقاتی پوست تگزاس دریافت می کند و گرنت تحقیقاتی به هر سه برگزیده اعطا می شود.
شانزدهمین کنگره سالانه متخصصین پوست ایران از 15 دی ماه در محل هتل المپیک تهران گشایش یافت و تا فردا (17 دی) ادامه دارد.
متخصصان ایرانی و خارجی حاضر در این دوره از کنگره به بحث و تبادل نظر درباره آخرین یافته های علمی در زمینه های بیماری های التهابی و نئوپلاستیک پوست، درماتوسرجری، کاسمتیک درماتولوژی، پوست و سلولهای بنیادی و کاربردهای نوین آن و همچنین آخرین دستاوردهای دارویی در زمینه جوان سازی پوست می پردازند.


٠٩:٣٩ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٦٣    /    تعداد نمایش : ٦٤١ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر: