صفحه اصلی > اخبار > اخبار و اطلاعات عمومی 


  چاپ        ارسال به دوست

رفع تداخلات رشته های پزشکی با رجوع به کوریکولوم آموزشی

رفع تداخلات رشته های پزشکی با رجوع به کوریکولوم آموزشی

وزیر بهداشت تاکید کرد: مشکلات حوزه تخصصی پوست و مو با مراجعه به کوریکولوم آموزشی باید برطرف شود.

دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در سخنرانی افتتاحیه پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از میهمانان داخلی و خارجی در محل هتل المپیک بر پا شد، با بیان اینکه در کشور ما در طول سال هایی که گذشت کمتر به حوزه سلامت و مشکلات آن توجه شد و فاصله قابل توجهی نسبت به استانداردهای جهانی داریم، افزود: در منطقه از جمله کشورهایی هستیم که از نظر نیروی انسانی از سطح قابل توجهی برخورداریم اما در بحث خدمات و عدالت اجتماعی نسبت به سایر کشورها فاصله قابل توجهی داریم ولی خوشحالیم دولت با وجود همه مشکلات اقتصادی موجود توجه ویژه ای به بخش سلامت دارد.

وی گفت: طرح تحول سلامت با همیاری و حمایت دولت آغاز شد و به طور حتم بدون مشکل نخواهیم بود اما با همکاری دولت پیش خواهیم رفت تا بخشی از مشکلات مردم حل شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دولت کار خود را با ۸ هزار میلیارد تومان بدهی آغاز کرد و ادامه تحریم ها و کاهش قیمت نفت دلایلی است که موجب شده برنامه ها طبق انتظار پیش نرود، گفت: اما امیدواریم طرح تحول سلامت بتواند با موفقیت پیش رود و به نتایج مورد انتظار دست یابیم.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: تخصص پوست و مو یکی از رشته های حائز اهمیت است زیرا اگر یک لحظه تصور کنیم که پوست بر بدن نباشد با چه مشکلات خطیری مواجه خواهیم شد و به قول خود این دوستان و همکاران ۳ میلی متر عمق پوست و ۳ هزار بیماری که اکثر آنها زمان بر و دشوار است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان این بخش مشکلاتی از نظر حرفه ای دارند که باید نسبت به حل آنها اقدام شود افزود: فکر نمی کنم با تعاملی که بین هیئت مدیره جدید انجمن پوست و سازمان نظام پزشکی وجود دارد مشکلی بماند؛ امیدواریم تداخل کاری که با برخی رشته ها وجود دارد بزودی با مراجعه به کوریکولوم آموزشی هر رشته حل و رفع شود و در غیر این صورت وزارت بهداشت وارد خواهد شد.

هاشمی گفت: عناوین تمام گروه های پزشکی به صورت مشخص در شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت مصوب شده و طبق آن باید اجرا شود و اگر غیر از آن انجام شود برخلاف قانون و به ضرر سلامت جامعه است.

وزیر بهداشت در پایان درباره مشکلات فارغ التحصیلان جوان این رشته تاکید کرد: فارغ التحصیلان جوان این رشته هم بی مشکل نیستند که می توان از طریق انجمن و طرح تحول سلامت نسبت به حل آن ها اقدام نمود.

هاشمی اظهار امیدواری کرد که وزارت بهداشت بتواند بخشی از مشکلات پزشکان را در کنار مشکلات مردم حل کند.

منبع: خبرگزاری مهر 10دی 94


٢٣:٢٤ - دوشنبه ٣ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٣٨