صفحه اصلی > اخبار > اخبار و اطلاعات عمومی 


  چاپ        ارسال به دوست

دخالت در تخصص پوست مهمترین دغدغه

وزیر بهداشت، مهمترین دغدغه متخصصین پوست در ارائه خدمت را دخالت های نادرست و بی مورد برخی افراد در این رشته دانست.

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران در هتل المپیک، گفت: کمبود متخصص پوست در بعضی از نقاط محروم کشور، از جمله وظایف وزارت بهداشت است که دانشگاه های علوم پزشکی در حال افزایش ظرفیت آموزش در این رشته هستند.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت آموزش متخصصین پوست در ذانشگاه های علوم پزشکی کشور، نسبت به توزیع نامناسب متخصصین پوست در کشور انتقاد کرد و افزود: توزیع متخصصین این رشته در گذشته مناسب نبوده و عدالت مناسبی صورت نگرفته بود که البته اصلاح شده است.

هاشمی همچنین به مداخله رشته های مختلف پزشکی در حوزه پوست اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری سازمان نظام پزشکی، بتوانیم حدود وظایف را که قانون مشخص کرده است، در اجرا نیز عملیاتی کنیم.

وزیر بهداشت، یکی از مهمترین دغدغه های متخصصین پوست در ارائه خدمت را داخالت های نادرست و بی موردی دانست که انجام می شود.

وی در ادامه به بازار آشفته لوازم آرایشی و بهداشتی در کشور اشاره کرد و گفت: بخشی از این آشفته بازار مربوط به قاچاق این محصولات است و بخشی دیگر مربوط به تبلیغات ماهواره ای است که به نوعی تاثیر گذار در تصمیم مردم و بیماران هستند که عمدتا گمراه کننده است.

هاشمی تاکید کرد: تبلیغات ماهواره ای لوازم آرایشی و بهداشتی، علاوه بر تحمیل هزینه های غیر ضروری به مردم، باعث می شود آدرس های نادرست در زمینه درمان مشکلات پوست و مو بدهند.

منبع: خبرگزاری مهر 9دی 94


٢٣:٢٢ - دوشنبه ٣ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٢٨    /    تعداد نمایش : ١٠٩٤ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر: