صفحه اصلی > اخبار > اخبار و اطلاعات عمومی 


  چاپ        ارسال به دوست

پلمپ یکی از مراکز لیزر و خدمات پوست غیر مجاز در آبادان

پلمپ یکی از مراکز لیزر و خدمات پوست غیر مجاز در آبادان

مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان بر درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان از پلمپ یک مرکز لیزر و خدمات پوست غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.
سید قاسم سعیدی در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در آبادان اظهار داشت: در راستای برخورد با مراکز غیرمجاز مداخله‌کننده در امر درمان و پیرو رصد  یک مرکز غیر مجاز لیزر درمانی و  سایر خدمات پوست در فضای مجازی توسط کارشناسان نظارت بر درمان این دانشکده، پس از شناسایی محل استقرار این مرکز اقدامات قانونی لازم صورت گرفت.
وی افزود: با حکم قضایی مرکز یادشده پلمپ شد و این مرکز بصورت سیار در دیگر شهرستان‌های استان نیز اقدام به ارائه خدمات غیر مجاز می‌کرد که  با تلاش و پیگیری کارشناسان نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان به همراه کارشناسان مرکز بهداشت و امور حقوقی  این دانشکده، ممانعت از ادامه فعالیت آن به عمل آمد.
مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان بر درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: مراکز درمانی  تنها در صورت داشتن پروانه فعالیت معتبر از دانشگاه علوم پزشکی مجاز به ارائه خدمات درمانی هستند و شهروندان برای انجام اقدامات درمانی فقط به مراکز مجاز مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه تبلیغات مراکز غیر مجاز زیبایی که از مصادیق مداخله در امور پزشکی محسوب می‌شود فریب‌دهنده و آسیب‌رسان است ادامه داد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت مراکز غیرمجاز یا دریافت خدمات نامطلوب، با سامانه 190 وزارت بهداشت و درمان تماس بگیرند و اطلاعات خود را در اختیار نهادهای نظارتی قرار دهند.

منبع: وبدا


٠٨:٥٩ - چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٨